Dostop v PDF obliki vam je na voljo tukaj.
Glede upoštevanja delovne uspešnosti v osnovo za izračun odpravnine se strinjam. Menim pa, da poslovna uspešnost torej nagrada za poslovno uspešnost in sedaj po novem zimski regres ne sodita v osnovo, ker gre za uspešnost podjetja in ne za osebno.
Zimski regres se res ne upošteva pri izračunu odpravnine.
Medtem ko poslovna uspešnost se, če gre za poslovno uspešnost skladno z drugim odstavkom 126. člena ZDR-1, ki jo določa kot del plače:
Plača je sestavljena iz osnovne plače, dela plače za delovno uspešnost in dodatkov. Sestavni del plače je tudi plačilo za poslovno uspešnost, če je le-to dogovorjeno s kolektivno pogodbo ali pogodbo o zaposlitvi.
Vendar pa se, kot že odgovorjeno, če je izplačana za celo leto, preračuna na deleže po posameznih mesecih in se potem upoštevajo samo relevantni deleži in ne celotno izplačilo kot celotni znesek.
Seveda pa dopuščam možnost, da bi bilo izplačano tudi kakšno drugačno izplačilo, ki se ne bi štelo za poslovno uspešnost in se ne bi upoštevalo pri osnovi za odpravnino, vendar je to vedno treba pogledati konkretno situacijo in konkretno ureditev (tudi interno pri…